Kobiecość i kobiety postrzegane w XXI wieku

Kobiecość    –   jak ją rozumiemy!

Oblicze  Kobiety   w XXI  wieku

Czyli jak współcześnie odbieramy kobiety i kobiecość.

Wielokrotnie spotykamy się z okropnym traktowaniem kobiet.  Z agresją na każdym tle. Żyjemy obecnie w okropnie oceniającym społeczeństwie, gdzie musi się coś wydarzyć by ktoś zareagował.

Dziś miejscem kobiet nie jest siedzenie w domu. Kobiety stały się pełniejsze odwagi, stawiają większe nastawienie na rozwój swojej kariery. Oczywiście rodzina też jest dla nich ważna. Połowa Polek przyznaje, że żyje pod ciągłą presją. Musisz zostać godną, dobrze wyglądającą  żoną. Być dobrą matką, przykładem dla swoich dzieci.  Z wyszukanych badań wynika, że 91 %  Polaków uważa, że KOBIETY POWINNY MIEĆ TAKIE SAME PRAWA CO MĘŻCZYŹNI.

 

Mężczyźni definiują kobiecość jaką piękno, delikatność i seksapil.

Anonimowa odpowiedź.
Nie posiadam własnej definicji kobiecości. Uważam, że każda kobieta jest inna i w zależności od tego jakie posiada cechy sama kreuje czym jest kobiecość. Każda z nich posiada swoje indywidualne znaczenie. Moim zadaniem jako mężczyzna jest utwierdzanie ją w jej definicji kobiecości, uwydatniania tych cech, których nie dostrzega oraz zmieniania nastawienia do tych, które nie akceptuje.
Anonimowa odpowiedź
Kobiecość jest dla mnie czymś wyjątkowym u kobiet. Szczególnie gdy dziewczyna jest delikatna i skromna. Potrafi być urocza i zarazem słodka. Potrafi się odpowiednio ubrać do konkretnego wydarzenia. Przede wszystkim jest sobą na co dzień i nie skrywa swoich uczuć.
Anonimowa odpowiedź
Kobiecość łatwo jest określić po wyglądzie. Długie włosy. pomalowane paznokcie, elegancki wystrój. Jest zadbana. Jednak faktyczny urok kobiety jest głębiej, w jej zachowaniu, poruszania się czy spoglądania na drugą osobę.

Kobiecość to przede wszystkim możliwość wyboru!

Niestety nie każda kobieta ma wybór. W Polsce odebrano kobietą prawo do decydowaniu o własnym ciele. Odebrano nam możliwość życia. Niestety jak wiemy nie każda ciąża prowadzi do szczęśliwego zakończenia. Kończy się ona nawet śmiercią . 8b3e30471eb529165bbfec102c82a44bMy jako kobiety często jesteśmy dyskryminowane . Często wmawia nam się, że jesteśmy do czegoś zbyt słabe. Albo wypomina się nam, że jesteśmy kobietami.

https://psychologiawpraktyce.pl/artykul/odkrywanie-kobiecosci

Opublikowano Kobiecość, kobieta | Skomentuj

Sama zwiedzam świat w wieku 20 lat !

Mam 20 lat i nie boję się sama, lecieć w świat!

4b10c2d33e7723ac3e144ed37d6b2ea5

Sama w wielkim świecie

Tak to prawda, nie boję się jeździć po świecie. Wielokrotnie podróżowałam samotnie, nie tylko dlatego, że lubię samotność. Dobrze wiecie z czym trzeba się liczyć przy podróżowaniu z innymi. Wyjeżdżając sama decydowałam o tym, gdzie lecę i co robię. Za każdym razem słyszałam, że nie jest to zbyt ,,mądre” tak sobie łapać ostatnie okazje i wylatywać gdzieś spontanicznie . A co w tych czasach jest mądre i odpowiednie?

Jestem młodą dziewczyną, wiem że wszędzie mogę spotkać się z niebezpieczeństwem, niezależnie czy to w Polsce czy innym kraju. W każdym miejscu może coś się wydarzyć. Jednak gdybym żyła tylko  w takim przekonaniu, musiałabym nie wychodzić z domu. Zabarykadować się a wychodzić   z mieszkania  w zbroi. Zwiedziłam wiele państw, wiele zakątków świata i wciąż mi mało. Potrafi uzależnić. Dzięki tym podróżą poznałam wile osób, którzy są moimi przyjaciółmi do teraz. Poznałam kulturę i dziwne jedzenie… Wiele rzeczy się nauczyłam ale przede wszystkim poznałam siebie, swoje wartości. Wiem na co mnie stać, czego się boję. Pamiętajcie, że wspomnienia są ważne. A wspomnienia dotyczące spełniania marzeń są jeszcze bardziej wartościowe. Nie odkładajcie swoich celów i marzeń. Jeśli możecie sobie pozwolić, to łapcie okazje, podróżujcie , skoczcie z spadochronu. Cokolwiek co jest dla was ciekawe do zrealizowania. Większość z was myśli, ale podróże są drogie… Otóż nie prawda. Nie wszystko jest takie na jakie wygląda.

 Nie mam czasu na nic ! 

Często spotykane słowa. Nie mam czasu, mam za dużo pracy , nauki… Tylko kolejne wymówki.  Nie wierzę w takie bzdury. Z reguły po prostu nam się nie chce niczego zorganizować dla  siebie! To też trzeba przyznać, jesteśmy po prostu leniwe. Marnujemy czas na oglądanie całego sezonu bądź więcej na Netflix. Nie wykorzystujemy wiele sytuacji a później narzekamy. Trzeba pokonać swoje lenistwo. Jednak nie mówię, że nie mamy odpoczywać! Dbajcie o siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=TXh-A799aew

https://www.youtube.com/watch?v=i4e3kRwgWUs

Opublikowano kobieta | Skomentuj

Każdego dnia staraj się być sobą!

Najważniejsze to być sobą i nie wstawać o 5 rano!

Nie zdajemy sobie sprawy jak często zaniedbujemy siebie na potrzebę innych. Bardzo często stajemy się kimś nie podobnym do siebie dla innych. Nie musisz każdego ranka wstawać o 5 i iść na siłownie. Nie musisz wstawiać na insta zdjęć zdrowych posiłków. Nie bądź kimś kim nie jesteś. Coraz więcej kobiet posiada bardzo niską samoocenę. Przestaje wierzyć w komplementy, wmawiając sobie, że pewnie nie są szczere. Garderobę dostosować  tak jak narzuca im to społeczeństwo. Jeśli tak robisz to przestań!  Wiem, że nie zawsze łatwo jest się zaakceptować, pokazać siebie swoje zdanie.e7390fbfdda8abf23dcb0955e5a598ce Wiem też, że często przez kobiety, które nie mają szacunku do drugiej kobiety, nasza samoocena dziewczyn spada.     Każda z nas posiada w sobie       ,,tłuszcz”. Nie jesteś jedyna, która ma fałdy na brzuchu, rozstępy na udach. To nie jest nic złego! Samoakceptacja to długi proces. Ale nie można robić czegoś na siłę. Trzeba dać sobie na wszystko czas.

Samoakceptacja to wielkie wyzwanie dla nas. Każdego dnia toczymy z tym walkę!

Bardzo często spotykamy się w mediach z namawianiem kobiet do samoakceptacji, ale czy to przynosi nam jakieś efekty? Czasem odnoszę wrażenie, że idzie to w przeciwną stronę . Ten temat jest teraz na czasie. Bardzo często możemy spotkać się z sporą ilością artykułów na ten temat. Coraz częściej mówi się o tym, jak kobiety nie doceniają same siebie. Nie stawiają w życiu na swoje cele i marzenie. Nie spełniają swoich pragnień. Nieustannie  przypomina im się, że wciąż nie są traktowane równo. Muszą wyjść na ulice, gdy odbiera się im prawa o decydowaniu o własnym ciele.  Z reguły kobiety są przedstawiane jako słabsze istoty. Muszą udowadniać swoją wartość. Moim zdaniem  powinniśmy po prostu wyluzować. Niestety problem nie leży tylko po ich stronie. To ciągłe udawadnianie, że ktoś jest bardziej szczupły, ładniejszy czy sztuczny. Niestety żyjemy w zbyt bardzo oceniającym nas społeczeństwie. Kobieta jest przedmiotem do oceniania lub obiektem seksualnym. Każdego dnia spotykamy się z krytyką i niestety ciągle spotykać się będziemy. MOŻEMY jednak przestać na to reagować.

Każdego dnia to samo! Chłopak wpędza mnie w kompleksy..

http://www.youtube.com/watch?v=b2rlxolm0Vg

Opublikowano Kobiecość | Skomentuj

Kobieta sukcesu, inspiruj swoim działaniem.

Świat powinien być dla wszystkich !

Dlaczego kobieta  z góry ma narzucane co im wypada a co nie. Z reguły nie  wypada nam palić, nie wypada nam też spożywać alkoholu. Kobieta paląca nie wygląda6d6543a43cb1f8b9b304c0df3cc38a39 estetycznie i atrakcyjnie. Pijana też być nie może.  Płeć damska na co dzień jest bardziej oceniania niż płeć męska. Na każdym kroku jesteśmy akceptowane lub krytykowane za swoje stroje zachowanie wygląd. Jak przedmioty na licytacji. Albo się podobamy mężczyzną i dziewczyną albo nie.  Na podstawie rozmowy z facetami ustaliłam listę co według nich traci na atrakcyjności u kobiet. Pierwszą odpowiedzią było uwaga brak makijażu.  Kochani a czy wy nie lubicie naturalności? Spotkałam się z większością osób, które twierdzą, że wolą kobiety w makijażu,  nie oszukujmy się większość facetów bardziej spojrzy na pomalowaną dziewczynę. Drugą odpowiedzią było palenie i tatuaże. Moi drodzy, dlaczego kobieta nie może zapalić papierosa gdy się na przykład stresuje, bądź bez powodu. Dziewczyny nie przejmujcie się tym, są perfumy i gumy do żucia. Z tatuażami zawsze była dyskryminacja nie zależnie od płci. Co prawda często spotykam się z komentarzem , żebym zrobiła tatuaż na czole (a może zrobię jak Majewski, dlaczego nie?). Nie rozumiem stwierdzenia, że osoby z tatuażami często kojarzone są z przestępcami. Co jest w tym złego, tatuaże to piękna sztuka. W rozmowach dowiedziałam się, że kobieta traci na atrakcyjności poprzez skąpy ubiór.c6b7eaa27eaa136a5666f7bb3e408699

  Moim zdaniem  kobiece krągłości nie są po to aby je ukrywać. Dlaczego dziewczyna która akceptuje swoje ciało ma je zakrywać toną ubrań.  Nie po to pracujemy nad ciałem by nie móc go później pokazać. Dlaczego mężczyzna wstawiający zdjęcie w bieliźnie zostanie jeszcze skomplementowany a kobieta skrytykowana. Nie tylko w sposób wstawienia zdjęcia w bieliźnie, ale za jej braki w sobie. Kobiecie powie się, że jest płaska. Kobiecie powie się, że jest gruba lub za chuda. Ma za małe/za duże piersi. Brak jest bioder, mięśni . Ma zbyt grube ramiona. Jest za wysoka. Ma za dużo tłuszczu. Jest zbyt młoda, jest za stara. Przeraża mnie fakt , że takie komentarze nie wychodzą  tylko od płci przeciwnej. Cała nienawiść idzie również od tej samej płci. Zamiast kobieta wspierać kobietę, to wzajemnie się krytykują. Czy to z zazdrości, czy może poczuciu wyższości na innymi. Pamiętajcie , że kobieta kobiecie równa. Akceptujesz swoje ciało to dobrze, jednak nie każdy to robi i trzeba uważać i pomóc drugiej dziewczynie.

Każda kobieta zasługuje na szacunek.

 

http://youtu.be/e57iXe-QJio

Opublikowano Kobiecość | Skomentuj

Samotność nie jest tak zła, jak ją malują

Pragnę być sama!

-Nie trzeba mnie żałować. 


Uwielbiam rodzinne pogawędki przy rodzinnym stole z dziadkami.

Kiedy znajdziesz kawalera? Kiedy go przyprowadzisz do domu ?       

A może ja właśnie nie chce! Może wolę spędzić swoje życie sama? Po swojemu. Większość osób pewnie spotkała się z takimi pytaniami przy stole lub gdziekolwiek. Przecież nie wyobrażalne jest zostanie panną do końca życia.72e2ee8d05ea746c292af50dbdf92b93 Jak można nie mieć dzieci i męża? Jak można nie założyć rodziny! Tragedia!! Otóż absolutnie nie ma w tym żadnej tragedii. Żyjemy nadal w systemie bycia szczęśliwym tylko po założeniu rodziny, bo tak wypada. Stereotyp, że 19-latka powinna mieć już męża i dwójkę dzieci! Mąż powinien utrzymywać rodzinę, a do kobiety należą obowiązki domowe. A dlaczego kobiecie nie wypada utrzymywać rodziny, mężczyzna również może spędzać czas za garami opiekując się dziećmi. Żyjemy w 2022 roku, a czasem mam wrażenie, że cofamy się jednak do średniowiecza.

Powiecie teraz co 20-latka może wiedzieć o życiu, wszystko ci się jeszcze odmieni. Bardzo często spotykam się z tą odpowiedzą, która za każdym razem mnie uraża.  Może właśnie się nie odwidzi? Każdy inaczej myśli o swojej przyszłości i nie powinno się z góry coś komuś narzucać. Niektórzy wolą ją spędzić w samotności pełnej wrażeń.

Samotność nas…..

Samotność prowadzi również do samorealizacji. Jak wiemy jest to proces dążenia do lepszego rozwoju własnej osoby. Dzięki spędzaniu czasu z samym sobą odkrywamy własne możliwości. Uświadamiamy sobie nasze cele, marzenia, które chcemy osiągnąć. Jak wiemy proces samorealizacji jest ważny, udoskonala on poczucie naszej wartości. Poprzez przebywaniu w samotności człowiek przechodzi zmianę, przeważnie inaczej spogląda na rzeczywistość. W jego życiu zaczyna dominować spokój, zaczyna dostrzegać swoje pozytywne cechy.

Samotność oddziałuje na mnie pozytywnie!

Przez jakiś czas postawiłam zrobić sobie challenge, odciąć się od social mediów osób. Przekonałam się w tym czasie na kogo naprawdę mogę liczyć. Przede wszystkim zrozumiałam co muszę w sobie zmienić. Doszłam do wniosków jakie cele chce realizować, jakie marzenia mam. Każdego ranka wstawałam wcześniej by mieć dłuższy dzień, zaczynałam od małych ćwiczeń. Większy nacisk nałożyłam właśnie na swój rozwój nie tylko w nauce ale też w sylwetce. Teraz regularnie ćwiczę i nie narzekam, że musze się ruszyć w końcu na siłownie. Polecam każdemu postawić sobie taki challenge. Dużo zmienia.

Opublikowano kobieta | Skomentuj