Kobiecość i kobiety postrzegane w XXI wieku

Kobiecość    –   jak ją rozumiemy!

Oblicze  Kobiety   w XXI  wieku

Czyli jak współcześnie odbieramy kobiety i kobiecość.

Wielokrotnie spotykamy się z okropnym traktowaniem kobiet.  Z agresją na każdym tle. Żyjemy obecnie w okropnie oceniającym społeczeństwie, gdzie musi się coś wydarzyć by ktoś zareagował.

Dziś miejscem kobiet nie jest siedzenie w domu. Kobiety stały się pełniejsze odwagi, stawiają większe nastawienie na rozwój swojej kariery. Oczywiście rodzina też jest dla nich ważna. Połowa Polek przyznaje, że żyje pod ciągłą presją. Musisz zostać godną, dobrze wyglądającą  żoną. Być dobrą matką, przykładem dla swoich dzieci.  Z wyszukanych badań wynika, że 91 %  Polaków uważa, że KOBIETY POWINNY MIEĆ TAKIE SAME PRAWA CO MĘŻCZYŹNI.

 

Mężczyźni definiują kobiecość jaką piękno, delikatność i seksapil.

Anonimowa odpowiedź.
Nie posiadam własnej definicji kobiecości. Uważam, że każda kobieta jest inna i w zależności od tego jakie posiada cechy sama kreuje czym jest kobiecość. Każda z nich posiada swoje indywidualne znaczenie. Moim zadaniem jako mężczyzna jest utwierdzanie ją w jej definicji kobiecości, uwydatniania tych cech, których nie dostrzega oraz zmieniania nastawienia do tych, które nie akceptuje.
Anonimowa odpowiedź
Kobiecość jest dla mnie czymś wyjątkowym u kobiet. Szczególnie gdy dziewczyna jest delikatna i skromna. Potrafi być urocza i zarazem słodka. Potrafi się odpowiednio ubrać do konkretnego wydarzenia. Przede wszystkim jest sobą na co dzień i nie skrywa swoich uczuć.
Anonimowa odpowiedź
Kobiecość łatwo jest określić po wyglądzie. Długie włosy. pomalowane paznokcie, elegancki wystrój. Jest zadbana. Jednak faktyczny urok kobiety jest głębiej, w jej zachowaniu, poruszania się czy spoglądania na drugą osobę.

Kobiecość to przede wszystkim możliwość wyboru!

Niestety nie każda kobieta ma wybór. W Polsce odebrano kobietą prawo do decydowaniu o własnym ciele. Odebrano nam możliwość życia. Niestety jak wiemy nie każda ciąża prowadzi do szczęśliwego zakończenia. Kończy się ona nawet śmiercią . 8b3e30471eb529165bbfec102c82a44bMy jako kobiety często jesteśmy dyskryminowane . Często wmawia nam się, że jesteśmy do czegoś zbyt słabe. Albo wypomina się nam, że jesteśmy kobietami.

https://psychologiawpraktyce.pl/artykul/odkrywanie-kobiecosci

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kobiecość, kobieta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *